Glutensiz Sipariş

Glutensiz Sipariş

Glutensiz Sipariş

Glutensiz Sipariş

Gluten, buğdayın içinde yer alan ve un öz değerlerini en fazla içeren protein grubudur. Genel olarak gluten arpa, buğday ve çavdar gibi tahıllarda bulunur. Bu tahılların kullanıldığı işlenmiş gıdalarda da çokça bulunan gluten, insan vücudu tarafından sindirilmesi epey zor bir besindir. Bu nedenle glutensiz sipariş vermeye özen göstermelisiniz.

Glutensiz beslenmeyle ilgili en çok merak edilen şey ise zayıflamaya yardımcı olup olmadığıdır. Glutensiz bir yaşama adım atıldığında simit, makarna, hamur işleri gibi rafine karbonhidratlardan tamamen uzaklaştığımız için bir miktar zayıflama görülebilir. Böylece vücudun aldığı enerji çeşidi minimuma düştüğü için ister istemez kısıtlanır. Glutensiz gıdalar karabuğday, kinoa, keten tohumu, pirinç nohut, patates, meyve ve sebzeler, süt ürünlerinde içermediği gibi; işlenmiş olan gıdalar, salata sosları, hazır gıdalar, bisküvi gibi pek çok şekerli yiyecekte çok fazla bulunmaktadır.

Neden Glutensiz Besin Tüketmeliyiz?

Öncelikle glüteni beslenme şeklinden çıkararak bağışıklık sisteminin çok daha az yorulacağını düşünen insanlar kendilerini daha fazla enerjik ve sağlıklı hissettiklerini, üstelik daha kolay kilo kaybettiklerini bile söylüyor ve sıkça glutensiz sipariş verdiklerini dile getiriyorlar. Genel olarak glütensiz beslenme ya da gluten diyeti; ekmek, bisküvi, pasta, makarna, pizza gibi her türlü unlu mamulü, paketli birçok ürünü (donmuş sebzeler, hazır soslar) ve bira gibi çokça gluten içeren içecekleri tüketmeyi kesmek anlamına geliyor.  Saydığımız bu besinler zaten sağlığımız üzerinde pek olumlu etkisi olmayan besinler olduğu için bu beslenme hali glutensiz ve çok daha sağlıklı bir beslenme tarzını da desteklemiş oluyor. Yapmamız gereken tek şey glüteni hayatımızdan çıkarmak ve genel olarak glutensiz sipariş vermek, böylece hayatınızı riske atmayarak sağlıklı bir hayata sahip olursunuz.

Kendinizi ve sağlığınızı riske atmamak ve kaliteli bir yaşam tarzı istiyorsanız iseniz glutensiz ürün satan siteler tam size göre. İstediğiniz çeşitte ve tarzda ürün bulabileceğiniz bu siteler size glutensiz ve kaliteli birçok ürün sunuyor. Sizde sevdikleriniz ile birlikte sağlığınız için gluten tüketimini hemen azaltmalı ve glutensiz ürün sipariş vermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir